top of page

Õhksoojuspumba hooldus

Nagu iga teinegi tehniline seadeldis, vajab õhksoojuspump kindlasti korrapärast hooldamist. Garantii kehtimine ei nõua tasulisi hoolduslepinguid nii et kui just tegu pole mingi rikke või toimimise anomaaliaga, siis jooksva igakuise hooldamise ehk filtrite puhastamisega saab igaüks kenasti ise hakkama. Kui aga õhksoojuspump ei puhu enam sooja või teeb kahtlast häält, siis tasub tellida spetsialistipoolne täishooldus.


Õhksoojuspumba hooldus ja filtrite puhastamine
Õhksoojuspumba filtrid vajavad regulaarset puhastamist

Õhksoojuspumba siseosa filtrite puhastamine


Õhksoojuspumba kõige peamiseks mureallikaks on puhastamata filtrid, mis tekitavad mitmeid erinevaid probleeme:


Esiteks ei saa tolmust läbimatute filtritega õhksoojuspumba siseosas õhk piisavalt hästi liikuda ning seega ei saa seadme poolt toodetav soojus eralduda, viies omakorda ülekuumenemiseni. Pidev ülekuumenemine hakkab kahjustama õhksoojuspumba kompressorit ning sellega lüheneb kütteseadme eluiga.


Samuti võib suureneda sellega seadme elektrikulu ning väheneda soojuskasutegur.


Teine oluline probleem on ruumide õhu kvaliteet. Pikemat aega puhastamata filtritel hakkavad levima bakterid ja muud osakesed, mis siis pidevalt toa õhku meile sissehingamiseks paisatakse. Sooja ja kuiva õhu puhumisel ehk kütteperioodil on bakterite kasvutempo aeglasem, kuid kasutades õhksjoojuspumpa jahutamiseks, liigub läbi seadme jahe ja niiskem õhk, mis on bakteritele ülisoodne kasvupinnas.


Kolmandaks võimalikuks probleemiks võib osutuda õhksoojuspumba äravoolutorude ummistumine puhastamata filtritest pudenevate mustuseosakestega. Kuna jahutamisel tekib omajagu kondensaadivett, siis selle äravoolusüsteemi mittetoimimine loob olukorra, kus õhksoojuspumba siseosast hakkab mööda seina vett alla jooksma, rikkudes nii seina kui ka põranda. 


Õhksoojuspumba filtrite puhastamine võtab vaid mõne minuti. Meie paigaldustehnik annab sellekohased juhised ka alati peale soojuspumba paigaldamist koha peal ning samuti leiad juhised seadmega kaasas olevast kasutusjuhendist. 


Filtrite puhastamise sagedus oleneb sellest, milline on ruumi otstarve ning milline on õhu kvaliteet ja õhus lenduva tolmu ja muude osakeste (koeerakarvad, tubakasuits, söögitegemise aur jne) osakaal. Kodustes eluruumides võiks õhksoojuspumba filtreid puhastada kütteperioodil vähemalt kord kuus. 


Õhksoojuspumba välisosa puhastamine


Tegelikult vajab õhksoojuspumba välisosa üldiselt väga vähe hoolt, sest kütmisega kaasnev härmatis ja sulamine teevad suurema osa puhastusest juba ise ära. Kui läheduses on palju puid, mis kevadeti õietolmu levitavad või sügiseti suurema lehesaju korraldavad, siis tasub need välisosalt ära pühkida või puhuda ning vajadusel voolava vee ja pehme harjaga seade ära puhastada. Välisosa pesemiseks ei tohi kasutada survepesurit! See võib seadme rikkuda. 


Ja see ongi kogu õhksoojuspumba tavapärane hooldusprotsess! Ei midagi keerulist ega üleliia aeganõudvat - igaüks saab hakkama - ning sedasi regulaarselt hooldatud kütteseade teenib sind tänutäheks lojaalselt pikki aastaid.


Õhksoojuspumba hoolduse täispakett


Kui olete saanud omale uut kodu või muud hoonet soetades kaasa ka mõne sinna paigaldatud õhksoojuspumba, mille paigaldamise ja korralise hoolduse kohta teil usaldusväärset infot puudub, siis pakume ka õhksoojuspumba hoolduse täispaketti!


Tuleme kohale ja teeme nii sise- kui välisosale põhjaliku kontrolli ja puhastuse. Vaatame üle ja puhastame filtrid, õhu sissetõmberestid ning kondensvee äravoolu. Kontrollime üle seadme pumbad, külmakaitseseadmed ja mõõteosad ning nende elektriühendused, samuti üldised kinnitused ja isolatsiooni. Mõõdame külmaaine survet, otsime selle võimalikke lekkekohti ning vajadusel lisame seda ka süsteemi optimaalsemaks toimimiseks juurde. Küsi julgelt hinnapakkumist!


Kui aga seade läheb päriselt rikki - hakkab tegema veidrat häält, ei puhu enam sooja õhku või lõpetab toimimise üldse, siis esimesel võimalusel lülitage seade välja ning helistage või kirjutage meile e-kiri. Viljandi ja Pärnu maakonnas saame tõenäoliselt juba järgmisel tööpäeval teile appi tulla ja õhksoojuspumba üle vaadata. Selgitame välja milles probleem, parimal juhul ka lahendame selle jooksvalt või siis vajadusel tellime varuosad ja planeerime uue remondiaja. 


Kliimaspets OÜ - Sinu usaldusväärne partner soojuspumpade teemal: soojuspumpade müük, paigaldus, hooldus ja remont.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page