Õhksoojuspump on üks kuluefektiivsemaid viise ruumide kütmiseks ja jahutamiseks. Kuid oluline on valida õhksoojuspump, mis suudab vastu pidada meie karmidele ilmastikutingimustele ning tagada optimaalse soojuse ja jahutuse nii suvel kui talvel. Siin on mõned olulised tegurid, mida arvestada õige õhksoojuspumba valimisel Eesti kliimas.
1. Küttevõimsus ja jahutusvõimekus - Eesti kliimas on oluline, et õhksoojuspump suudaks nii kütta kui ka jahutada - seda on näidanud nii mitmedki hiljutised üllatavalt pikkade soojaperioodidega suved, mil paailiselt konditsioneere ostma hakatakse. Seega valige juba eos mudel, mis pakub mõlemat funktsiooni sobides ideaalselt nii suvisteks kuumadeks päevadeks kui ka külmadeks talveöödeks.
2. Töökindlus madalatel temperatuuridel - Meie talvised temperatuurid võivad langeda isegi kuni 35 kraadi alla nulli, seega on parim õhksoojuspump selline, mis suudab töötada tõhusalt ka madalatel temperatuuridel. Seega kui teie ruumides puudub lisakütte võimalus sellisteks ekstreemseteks külmaoludeks, siis õhksoojuspumpa valides kindlasti vaadake seadmeid, mile töötemperatuur meie ajutiste krõbekülmadega arvestaks.
3. Energiatõhusus - Ilmselgelt on iga kliendi soov, et tema õhksoojuspump oleks energiatõhus, vähendamaks kütte- ja jahutuskulutusi. Õhksoojuspumbad on märgistatud energiatõhususe klassidega, mistõttu tasub neid valiku tegemisel kindlasti ka jälgida.
4. Soojuspumba võimsus ja suurus - Valige õhksoojuspump vastavalt teie kodu suurusele ehk ruumide soojendamise ja jahutamise vajadustele. Suurema kodu jaoks võib vaja minna võimsamat mudelit, samas kui väiksema kodu jaoks võib piisata kompaktsemast ja väiksema võimsusega seadmest. Kui õhksoojuspumba suurus ja võimsus ei ole vastavuses hoone või ruumi köetava/jahutatava pinnaga, siis isegi parim õhksoojuspump ei saa toimida oma optimaalseimal reziimil ning tarbib seetõttu oluliselt rohkem elektrit.
5. Soojuspumba müratase - Olenevalt sellest, millist ruumi õhksoojuspump kütma ja jahutama hakkab, tuleb arvestada ka seadme müratasemega. Mitteeluruumides ja kontoris ei mängi õhksoojuspumba tekitavad helid tõenäoliselt nii palju rolli, kui näiteks magamistoas. Seega õhksoojuspumpa valides tutvu kindlasti tehniliste andmete tabelis ka seadmete müratasemega erinevates reziimides.
6. Madala temperatuuri hoidmise reziimi vajalikkus - Kui õhksoojuspump soovitakse paigaldada sellisesse ruumi, kus talvisel perioodil soovitakse hoida optimaalset madalat temperatuuri (näiteks 10 plusskraadi kõrvalhoones või garaažis), siis peab õhksoojuspumbal olema vastav tööreziim. Enamik soodsamaid õhksoojuspumpasid vajab, et siseosa töötemperatuur oleks vähemalt 18 kraadi ning sellest madalamat temperatuuri hoidma neid seadistada ei saa nii et sellised seadmed ei ole antud puhul optimaalseks lahenduseks. Need on küll odavamad soetada, kuid kulutavad oluliselt rohkem elektrit kütmiseks.
7. Tootja maine ja garantii - Ostke õhksoojuspump usaldusväärse tootjalt, kellel on selles valdkonnas pikaajaline kogemus, hea maine ja kes pakub ka piisavalt pikka garantiiperioodi. See annab kindlustustunde seadme kvaliteedi osas ning võimaldab saada abi võimalike probleemide korral. Meie tootevalikus on ainult tunnustatud kvaliteetsete tootjate parimad õhksoojuspumbad:
8. Professionaalne paigaldus ja hooldus - Ka suurepärane seade võib halvasti toimida, kui ta pole vastavalt nõuetele korrektselt paigaldatud või korrapäraselt hooldatud. Samuti ei kehti paljudele seadmetele garantii, kui paigaldustööd pole teostatud kvalifitseeritud spetsialistide poolt. Meie pakume meie müüdavatele soojuspumpadele nii paigaldust kui ka hooldust ja remonti.
Kui vajate abi ja nõu eelpooltoodud tegurite läbi arutlemiseks ning teie ruumide jaoks sobivaima ja parima õhksoojuspumba väljavalimiseks, siis võtke meiega julgelt ühendust!
Kliimaspets OÜ spetsialistidena saame oma pikaajalise kogemuse tõttu olla sulle abiks parima valiku tegemisel. Investeerides kvaliteetsesse ja sobivasse õhksoojuspumpa, võite olla kindel, et teie kodu on aastaringselt mugav ja soe.
Comments